BASCHILD vēsture

MŪSU SAKNES IR...KOKSNĒ!

BASCHILD ir Baskenis (Baschenis) ģimenes kaislības pret koksni auglis, un šī kaislība pastāv jau piecu paaudžu garumā.

1942. gada 28. jūnijā Brembanas ielejā, nelielā ciemā ar nosaukumu Averara piedzimst Džan Pjetro Baskenis (Gian Pietro Baschenis), kura tēvam un vectēvam pieder galdnieka darbnīca. Jau 15 gadu vecumā jaunais Džan Pjetro strādā ģimenes darbnīcā, attīstot savu interesi pret koksni, kas būs viņam raksturīga visa mūža garumā. No 1957. gada līdz 1978. gadam jaunietis kopā ar brāli un tēvu darbojas laboratorijā.

Šajos gados Džan Pjetro mazajā galdnieka darbnīcā uzstāda pirmās iekārtas koksnes žāvēšanai Itālijā, ko iegādājas no Hildebrand sabiedrības. Ar šo vācu uzņēmumu, kas tajos laikos bija pasaules pirmais ražotājs šajā nozarē, BASCHILD dibinātājs trīsdesmit sešu gadu vecumā sāk sadarbību, kas ilgs 5 gadus, ļaujot viņam iegūt tehnoloģisko kompetenci koksnes apstrādes jomā.

Pateicoties uzkrātajai pieredzei Džan Pjetro izdodas panākt, lai Hildebrand klienti turpmāk dotu priekšroku viņam, savukārt 1988. gadā viņš uzdrošinās spert milzīgu soli: dibināt savu sabiedrību – BASCHILD. Šo lēmumu padarīja par iespējamu arī tehniķa Vinčenzo Bruno (Vincenzo Bruno) - Džan Pjetro drauga un palīga atbalsts. Arī šodien viņš ir iekārtu ražošanas un montēšanas vadītājs.

BASCHILD nosaukums ir veidots no Baskenis (Baschenis) uzvārda un Hildebrand nosaukuma, bet Hildebrand zīme jau vairākus gadus vairs nav saistīta ar šo uzņēmumu.

Sākumā uzņēmuma operatīvais centrs atrodas Mocco (BG), kur strādā tikai divi darbinieki. 

Vēlāk, tā kā pasūtījumu skaits visu laiku pieaug un uzlabojas produkcijas kvalitāte, BASCHILD divās reizēs paplašina darbību: 1996. gadā vēl viens operatīvais centrs atveras Ronkolā di Treviolo (BG), savukārt 2005. gadā turpat Treviolo komūnā uzceļ jaunu centru.

Sākot ar 2000. gadu BASCHILD nolemj izplatīt savu darbību starptautiskā līmenī, un sāk izgatavot žāvēšanas kameras visos kontinentos, atvērt pārstāvniecības birojus ārzemēs un sadarboties ar ārzemju kompānijām, tādām, kā vācu MAHILD, kuras grupā Baskenis pieder kapitāla daļa.

BASCHILD vēsture cieši ir saistīta ar tās dibinātāja Džan Pjetro Baskenis dzīves vēsturi, kurš vadīja uzņēmumu līdz pašai nāvei. Viņa zināšanas un pieredze joprojām dzīvo BASCHILD žāvēšanas iekārtās.

Pierakstīšanās jaunumiem

Authorize data processing.

Esiet jaunumu kursā,
pierakstieties uz jaunumiem!

Privātuma politika

Dalīties par: